piątek, 17 października 2014

Pączki serowe (bezglutenowe)Na przepis zapraszam pod nowy adres:

Pączki serowe (bezglutenowe)9 komentarzy:

 1. Czy zamiast oleju słonecznikowego można użyć oleju rzepakowego lub oleju kokosowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to każdy tłuszcz jest dobry, nawet smalec, za wyjątkiem oleju rzepakowego, który jest bardzo toksyczny, więcej o tym tu: http://www.pepsieliot.com/odstaw-olej-rzepakowy-i-najnowsza-bridget-jones/

   Usuń
  2. Ja mam ten olej rzepakowy z lidla w ciemnej butelce i wiem, że on jest dobry

   Usuń
 2. Dlaczego uważasz, że olej rzepakowy jest taki bardzo zły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli człowiek wybiera jakąś dietę, to zwykle dlatego, że chce być zdrowszy. Nasze choroby często pochodzą z talerza, żeby wyzdrowieć, trzeba się zastanowić nad tym co się je, a najlepiej zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej i trochę do źródeł wrócić, jeść jak 200 lat temu, przynajmniej w jakiejś części. Olej rzepakowy to produkt bardzo wysoko przetworzony, na dodatek bardzo szkodliwy dla człowieka. Powinniśmy używać tłuszczów, które występują naturalnie w przyrodzie, tak jak oliwa wyciskana z oliwek, mechanicznie, a nie chemicznie. Rzepaku wycisnąć się nie da, to jest wysoka technologia, ale nadająca się do przemysłu, ale nie do ludzkich żołądków. Oczywiście w sieci można znaleźć mnóstwo artykułów sponsorowanych opiewających olej rzepakowy, ale podobnie wznosi się peany dla margaryny i innych świństw. Olej rzepakowy miał być alternatywą dla drogiej oliwy. Ale ta alternatywa powoduje całą masę kłopotów zdrowotnych, a ja prowadzę dietę po to, by być zdrowa. Zawierzam oliwie, ponieważ po niej dobrze się czuję, oliwa pachnie i smakuje "na surowo". Nie da się w oleju rzepakowym maczać chlebka, tak jak to jest możliwe z oliwą. Ja stawiam na oliwę i tłuszcze naturalne. Olej rzepakowy nadaje się do smarowania silników. To tyle, pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. ale wedle mojej wiedzy olej słonecznikowy nie nadaje się do smażenia. proponowałabym też wyeliminowae cukier - to jest dopiero przetworzony i masowy produkt - trujący wręcz, podobno ksylolit to najzdrowszy cukier. dodam, że przepisy są super na pewno skorzystam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wedle mojej również, ale trochę mi za drogo wychodzi smażenie na innym tłuszczu. O tym, dlaczego nie mam zamiaru wyeliminować cukru ani nie popadać w żywieniową przesadę pisałam już wiele razy. Ten blog jest o eliminacji mąki pszennej w jej współczesnej postaci i skierowanie się ku domowemu żywieniu z prawdziwych produktów wzorując się trochę na sposobie żywienia sprzed dwustu lat. Wtedy był cukier, a nie ksylitol. A ksylitol tez nie jest najzdrowszy. Na tym blogu mamy cukier, jajka i mleko a unikamy maki pszennej, której odstawienie nawet osobom nie chorującym na cieliakię, przynosi bardzo dobre efekty. That's all :-) Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
  2. Zgadzam się co do oleju slonecznikowego, poddany tak wysokiej temperaturze-trujesz się na maksa, bo wydzielają się toksyny, najlepszy do takich rzeczy jest arachidowy. A cukier wiadomo- zło samo w sobie :-)

   Usuń
  3. Nie stać mnie na smażenie na oleju arachidowym, więc smażę na tym co według mnie jest mniej szkodliwe, a też smażonych pączków nie serwuję co tydzień, a co najmniej raz w roku i też zjada się raptem kilka sztuk, więc o jakim truciu tu mówimy?

   Usuń

Nowy adres bloga!!!!!!!

Blog przeprowadził się pod nowy adres: https://kawazmlekiem2017.blogspot.com Zapraszam też na mój kanał na YouTube :