wtorek, 15 września 2015

Herbatniki z PRLu (bezglutenowe)Na przepis zapraszam pod nowy adres:

Herbatniki z PRLu (bezglutenowe)6 komentarzy:

 1. A czy zamiast smalcu moze być masło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że można, ale wyeliminowanie smalcu z tego przepisu spowoduje zupełną zmianę charakteru ciasteczek, to już wtedy nie będą herbatniki z PRLu, na ten specyficzny smak, za którym tęsknię, który przenosi mnie w świat dzieciństwa, wpływa właśnie ten smalec.

   Usuń
 2. Guma guar konieczna czy można ją czmś zastąpic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gumę guar można zastąpić gumą ksantanową. Można też zaryzykować mielonym siemieniem lnianym, ale tego nie próbowałam na ciastkach, więc nie wiem, jaki będzie efekt. Ale czy konieczna guma guar? Można pominąć, ale wtedy trudniej będzie wykrawać ciastka, będą się rozpadać i kruszyć już w momencie wykrawania ich foremkami, ale można się zaprzeć i w ten sposób dać radę. Jednakże ja tą gumą guar ogromnie sobie ułatwiam pracę i tym samym robienie ciastek czy pierogów przestało być heroicznym wydarzeniem i pozwoliło delektować się potrawami, które dotychczas były niedostępne.

   Usuń
 3. Super tylko ja nie migę smalcu zaczęły by mi wariować jelita dam margarynę bo masła też nie mogę. Dzięki za przepis:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście można zastąpić smalec każdym innym tłuszczem, sęk w tym, że to właśnie smalec nadaję ciastkom tę wyjątkowość. Ale trzymam kciuki za sukces i pozdrawiam cieplutko :-)

   Usuń

Nowy adres bloga!!!!!!!

Blog przeprowadził się pod nowy adres: https://kawazmlekiem2017.blogspot.com Zapraszam też na mój kanał na YouTube :